Hlavní navigace

Windows XP mají brzy opustit i netbooky, podpora SP2 skončí

14. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft připomněl přiblížení hned několika termínů, které se týkají Windows XP. Od 22. října 2010 již nebudou moci OEM partneři instalovat Windows XP Home na nové netbooky. Právě Windows XP Home vytrhla Microsoftu v tomto tržním segmentu trn z paty, protože nástupnický systém Windows Vista se se svými hardwarovými nároky na nepříliš výkonné netbooky absolutně nehodil. Microsoft ale nyní říká, že ukončení dostupnosti Windows XP Home pro výrobce netbooků nebude žádným velkým třeskem, protože už…

Microsoft připomněl přiblížení hned několika termínů, které se týkají Windows XP. Od 22. října 2010 již nebudou moci OEM partneři instalovat Windows XP Home na nové netbooky. Právě Windows XP Home vytrhla Microsoftu v tomto tržním segmentu trn z paty, protože nástupnický systém Windows Vista se se svými hardwarovými nároky na nepříliš výkonné netbooky absolutně nehodil. Microsoft ale nyní říká, že ukončení dostupnosti Windows XP Home pro výrobce netbooků nebude žádným velkým třeskem, protože už teď je na trhu řada modelů s Windows 7. Například ve Spojených státech se prý letos v dubnu prodalo 81 procent nových netbooků právě s Windows 7.

Dále pak 13. července 2010 skončí podpora Windows XP s SP2. Uživatelé, kteří si ještě nenainstalovali třetí servisní balíček, už po tomto datu nemohou čekat nové bezpečnostní aktualizace. Řešením je právě instalace třetího a definitivně posledního servisního balíčku, který je opět k dispozici zdarma. Windows XP s SP3 budou podporována až do dubna 2014. Na závěr ještě připomeňme, že se krátí možnost downgradu z Windows 7 na Windows XP. Tato možnost měla být k dispozici do 11. dubna 2011 nebo do vydání SP1 pro Windows 7 (co přijde dříve). Jelikož veřejná betaverze SP1 pro Windows 7 je naplánována na konec července, tak už ukončení možnosti downgradu začíná být aktuální. (The Windows Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).