Hlavní navigace

Windows XP Mode pro širší spektrum počítačů

23. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Windows XP Mode, tedy řešení pro posílení zpětné kompatibility Windows 7, je nyní dostupnější pro širší skupinu počítačů. Původně bylo vyžadováno, aby daný počítač s Windows 7 byl vybaven procesorem s podporou technologie AMD-V nebo Intel VT. Nově uvolněná verze Windows XP Mode však již není na těchto technologiích závislá, což je určitě dobrá zpráva. Pravdou totiž je, že ani některé procesory, které se cenou a výkonem řadí mezi dnes opravdu moderní, tyto virtualizační technologie nenabízejí.…

Windows XP Mode, tedy řešení pro posílení zpětné kompatibility Windows 7, je nyní dostupnější pro širší skupinu počítačů. Původně bylo vyžadováno, aby daný počítač s Windows 7 byl vybaven procesorem s podporou technologie AMD-V nebo Intel VT. Nově uvolněná verze Windows XP Mode však již není na těchto technologiích závislá, což je určitě dobrá zpráva. Pravdou totiž je, že ani některé procesory, které se cenou a výkonem řadí mezi dnes opravdu moderní, tyto virtualizační technologie nenabízejí. Windows XP Mode je řešení navržené pro malé a středně velké podniky. Využít jej mohou i domácnosti, ovšem je vyžadována některá z vyšších/dražších edic Windows 7, tedy Professional, Ultimate nebo Enterprise.

Uživatelům Windows 7 ve zmíněných edicích Microsoft dodá licenci pro virtualizovaná Windows XP Professional. S využitím Windows Virtual PC lze pak spouštět buď kompletní virtuální systém Windows XP nebo jej využívat jen k spouštění jednotlivých aplikací, které nejsou s Windows 7 kompatibilní. Dá se tak obejít i nekompatibilita některého hardwaru. Vše potřebné si lze stáhnout z webu Microsoftu zdarma a dokonce i v češtině. Počítejte ale s tím, že Windows XP Mode potřebuje další 1 GB RAM k doporučené konfiguraci pro Windows 7. (The Windows Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.