Hlavní navigace

Windows XP OEM až do léta příštího roku

Jiří Macich ml.

Microsoft rozhodl, že pro velké výrobce počítačů bude dnes nejrozšířenější systém Windows XP dostupný přes OEM kanály o pět měsíců déle. Původně to mělo být jen do ledna 2008, ale nově bude možné předinstalovávat Windows XP na nové počítače do června příštího roku. Přestože tržní podíl Windows XP se po uvedení Windows Vista začal mírně tenčit, o šest let starý systém je v obchodech stále zájem. Důvodů je více: vyšší kompatibilita s hardwarem i softwarem, výrazně nižší hardwarové nároky a hlavně…

Microsoft rozhodl, že pro velké výrobce počítačů bude dnes nejrozšířenější systém Windows XP dostupný přes OEM kanály o pět měsíců déle. Původně to mělo být jen do ledna 2008, ale nově bude možné předinstalovávat Windows XP na nové počítače do června příštího roku. Přestože tržní podíl Windows XP se po uvedení Windows Vista začal mírně tenčit, o šest let starý systém je v obchodech stále zájem. Důvodů je více: vyšší kompatibilita s hardwarem i softwarem, výrazně nižší hardwarové nároky a hlavně jde o systém léty prověřený a s pomocí servisních balíčků dostatečně vyladěný. (CNET News)

Našli jste v článku chybu?
2. 10. 2007 10:01
J (neregistrovaný)
Mno, minulej tejden sem se zrovna o tomto bavil s lidma z Dellu, rikali ze M$ je schopnej moznost downgrade zrusit ze dne na den. Ale ze zatim uplne vsichni chteji prave XP. Takze to muze byt primarni duvod - ze velci odberatele proste Vistu nechteji a pristup M$ by je mohl dovest minimalne k uvaham o zmene razatni = prechod k jinemu dodavateli. Od uvah by pak uz nemuselo byt tak daleko k cinum.
1. 10. 2007 20:21
phr (neregistrovaný)
Konečně v Microsoftu někomu došlo, že spousta lidí potřebuje počítač na práci a ne jako nablýskanou herní platformu. Nebo že by Vistu čekal osud Milenií ?