Hlavní navigace

Uživatelé Windows XP se nedočkají nového balíčku Windows Live Essentials

25. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veřejná betaverze nového balíčku Windows Live Essentials je na světě a zájemci si ji tedy již mohou stahovat. Česká verze však zatím není k dispozici. O drtivé většině novinek se vědělo již dopředu, takže dost možná vůbec největším překvapením je absentující podpora Windows XP (alespoň tedy dle uváděných systémových požadavků). Dokonce ani podpora Windows Vista není bezpodmínečná, protože vyžadován je nainstalovaný druhý servisní balíček a Platform Update for Windows Vista. Pro uživatele…

Veřejná betaverze nového balíčku Windows Live Essentials je na světě a zájemci si ji tedy již mohou stahovat. Česká verze však zatím není k dispozici. O drtivé většině novinek se vědělo již dopředu, takže dost možná vůbec největším překvapením je absentující podpora Windows XP (alespoň tedy dle uváděných systémových požadavků). Dokonce ani podpora Windows Vista není bezpodmínečná, protože vyžadován je nainstalovaný druhý servisní balíček a Platform Update for Windows Vista. Pro uživatele Windows XP má nyní Microsoft v tuto chvíli jen tipy, jak upgradovat na Windows 7, takže velmi pravděpodobně tento starší systém nebude mezi podporovanými ani u ostré verze nového balíčku Windows Live Essentials.

Z již dříve nastíněných novinek si můžeme stručně připomenout podporu pro Facebook Chat a hovorů ve vysokém rozlišení, která přichází s nejnovějším Windows Live Messengerem. Zbytek obsažených programů v balíčku Windows Live Essentials se dočkal nasazení rozhraní Ribbon, které dříve používal pouze Windows Live Movie Maker. Ten nyní umí zaznamenávat video prostřednictvím webové kamery. Windows Live Photo Gallery zase přichází s rychlými úpravami fotek na jedno kliknutí a novými možnostmi pro jejich sdílení na komunitních serverech. Windows Live Mail nyní například zjednodušuje konfiguraci poštovních účtů. Také Microsoft klade větší důraz na spolupráci jednotlivých nástrojů s online úložištěm Windows Live SkyDrive. (Inside Windows Live)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.