Hlavní navigace

X Factor bude vysílat na jaře slovenská Joj s českou Primou

Lukáš Polák

V tuto chvíli je tedy jasné, že diváci v České republice i na Slovensku budou vídat na jaře dvě pěvecké show. Kromě X Factoru se bude vysílat i konkurenční projekt Novy a Markízy Hlas.

Doba čtení: 2 minuty

Další ročník pěvecké show X Factor nebude pouze slovenskou soutěží. Podle informací serveru DigiZone.cz do projektu vstoupila také česká mediální skupina Prima. Naší redakci to následně potvrdil její šéf komunikace a PR Jiří Haramul. V tuto chvíli mohu potvrdit pouze to, že jdeme do projektu společně. Bližší informace prozradíme později, konstatoval Haramul. V České republice se X Factor vysílal pouze jednou, a to v roce 2008 jako projekt mediální skupiny Nova, která později přišla s modernějším formátem Hlas Česko Slovenska. Na jaro chystá jeho druhý ročník. Nova taktéž uvedla několik řad pěvecké SuperStar.

Z ARCHIVU: X Factor příští rok nebude, tvrdí bulvár. Prima to nekomentuje

O možném vysílání X Factoru na našem trhu se spekulovalo dlouhodobě. První informace na toto téma se objevily již v roce 2010. Na Primě se o X Factoru vedla dlouhá jednání, nakonec soutěž odsunuli. Uvažuje se o tom, že by se vysílala až v roce 2012, citoval tehdy nejmenovaný zdroj z vnitřku televize deník Blesk. Pěvecká soutěž se těší velké popularitě především ve Velké Británii, kde skončila teprve před několika dny a bylo odvysíláno už deset jejich ročníku. V porotě poslední show byli například zpěvák a skladatel Gary Barlow, producent Louis Walsh nebo zpěvačka Nicole Scherzinger (někdejší lídr skupiny Pussycat Dolls).

ČTĚTE TAKÉ: Hlas bude mít tentokrát pět koučů. Vrací se Leoš Mareš, Tina i Dara Rolins

Jojka s Primou zatím nechtějí prozradit, kdy přesně se bude česko-slovenská verze X Factoru vysílat a v tuto chvíli není jasné ani to, zda se bude konat souboj dvou pěveckých show proti sobě. Jak již bylo řečeno, během jara se má vysílat i Hlas Česko Slovenska, který je pro změnu společným projektem Novy a slovenská Markízy. Zárukou velkolepé show bude i režisér Jeffo Minařík, který pro nás již čtvrtý rok vyrábí nejsledovanější formát na slovenském trhu – Česko Slovensko má talent, uvedl nedávno generální ředitel TV Joj František Borovský. Producentem originálního formátu soutěže je Simon Cowell.

Našli jste v článku chybu?