Hlavní navigace

Xko.cz definitivně končí

1. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Reinkarnace kdysi legendárního Xchatu, která se pod jménem Xko.cz zrodila po převzetí Xchatu pod křídla Centrum.cz, končí. Tentokráte zřejmě definitivně, ke dnešnímu dni a bez náhrady. Provozovatel služby Xland CZ, s.r.o. k tomu na webu Xka píše: Během posledních několika let se společnost Xland. CZ přeorientovala na jiné aktivity a provoz portálu Xko.cz byl podporován z čistě nostalgických důvodů a na náklady této společnosti. Společnost Xland. CZ se jako provozovatel komunitního portálu Xko…

Reinkarnace kdysi legendárního Xchatu, která se pod jménem Xko.cz zrodila po převzetí Xchatu pod křídla Centrum.cz, končí. Tentokráte zřejmě definitivně, ke dnešnímu dni a bez náhrady. Provozovatel služby Xland CZ, s.r.o. k tomu na webu Xka píše:

Během posledních několika let se společnost Xland. CZ přeorientovala na jiné aktivity a provoz portálu Xko.cz byl podporován z čistě nostalgických důvodů a na náklady této společnosti. Společnost Xland. CZ se jako provozovatel komunitního portálu Xko.cz letos v létě rozhodla po několika letech ukončit jeho provoz. O tomto záměru i termínu ukončení byli uživatelé informováni formou novinek na hlavní stránce portálu Xko.cz. Ke dni 1.10.2009 tak dochází ke kompletnímu pozastavení služeb Xko.cz, Xmail.cz, Xpress.cz a Tojsemja.cz.

O historii služeb Xchat a Xko se dočtete v našem starším článku Xchat má třetí mutaci – na Seznamu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).