Hlavní navigace

Xmarks milion dolarů od uživatelů nemá, ale přežít může

18. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Populární synchronizační služba Xmarks zřejmě bude nadále fungovat. Před nějakou dobou její uživatele šokovala zpráva o ukončení provozu kvůli chybějícím financím i absentujícímu udržitelnému obchodnímu modelu. Poté provozovatelé služby přišli s návrhem, jak službu zachovat. Musel by se vybrat alespoň milion dolarů ročně na provoz služby. Počítalo se se zpoplatněním synchronizační služby částkou deset až dvacet dolarů ročně. Na případné zaplacení této částky kývlo prozatím necelých 34 tisíc…

Populární synchronizační služba Xmarks zřejmě bude nadále fungovat. Před nějakou dobou její uživatele šokovala zpráva o ukončení provozu kvůli chybějícím financím i absentujícímu udržitelnému obchodnímu modelu. Poté provozovatelé služby přišli s návrhem, jak službu zachovat. Musel by se vybrat alespoň milion dolarů ročně na provoz služby. Počítalo se se zpoplatněním synchronizační služby částkou deset až dvacet dolarů ročně. Na případné zaplacení této částky kývlo prozatím necelých 34 tisíc lidí. To nestačí.

Provozovatelé původně hovořili o tom, že pro další provoz služby bude potřeba 100 tisíc platících uživatelů. Kde se tedy vzala zpráva, že služba přežije? Údajně se po medializaci celé služby objevily možnosti nové obchodní spolupráce. Prý zatím není nic domluveného, ale provozovatelé Xmarks jsou optimisté. Celá akce s ukončením provozu a následným testem ochoty platit tak působí jako hodně dobře promyšlená snaha o medializaci služby a zaujmutí investorů. (Xmarks Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).