Hlavní navigace

Y Soft si zakládá vlastní inovační centrum. Zaměří se na IoT

26. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nové laboratoře mají testovat možnosti, které nové technologie přináší do podnikového prostředí.

Polovina zisku poputuje do vývoje. Dlouhodobý plán brněnského Y Softu ztělesňují právě Y Soft Labs.  V jihomoravské metropoli se tak otevře dalších čtyřicet volných míst pro vývojáře, hardwarové inženýry, architekty a produktové manažery. 

Firma pod vedením Václava Muchny vidí největší potenciál v propojení internetu věcí a řízení procesů ve velkých firmách. „IoT ovlivní většinu obchodních procesů. To bude přední hráče v IT segmentu motivovat k vývoji systémů a infrastruktury, které firmám umožní se těmto změnám přizpůsobit,“ tvrdí ve své poslední zprávě analytici Gartneru. A Y Soft jim evidentně věří. 

„Investice do vzniku YSoft Labs a posílení výzkumu v nových oblastech pro nás představují klíčová rozhodnutí,“ říká šéf nově vzniklých laboratoří Martin de Martini. V rámci  IoT se chce de Martini zaměřit na vývoj vlastní platformy. 

 Jako příklad těchto možností mohou posloužit dva roboti zkonstruovaní ve YSoft Labs. Jejich účelem je testování nových softwarových funkcí na multifunkčních tiskárnách. Kromě toho se má nové centrum zaměřovat i na 3D tisk, řízení tisku a sběru dokumentu a byznysové procesy. 

ebf - partner 1

Y Soft shání inovace a Labs jsou další cestou, jak se dostat k novým nápadům. Tomu pomáhá i investiční nástroj Y Soft Ventures, který vede Miloš Sochor a zapojil se do něj i Aleš Michl.  

Vize Muchny a Sochora spočívá ve vzniku komunity českých investorů a firem poskytujících investiční kapitál. „Cílem Y Soft Ventures je v budoucnu disponovat ze 70 procent kapitálem externích investorů,“ říká šéf Y Softu Muchna a dodává: „S naší mezinárodní zkušeností by byla ostuda, kdybychom nenabídli naše poznatky a zdroje slibným mladým společnostem z Česka, střední a východní Evropy.“ 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).