Hlavní navigace

Yahoo a Google umožní vypnout cílenou reklamu

10. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnosti Yahoo a Google na konci tohoto týdne oznámily, že umožní vypnout pomocí souborů cookie cílenou individuální reklamu. Yahoo by tak měla umožnit vypnout cílenou reklamu na stránkách Yahoo.com, do teď totiž server umožňoval podobný krok pouze na stránkách třetích stran, které zobrazovaly reklamu dodávanou Yahoo. Druhý hráč, Google, plánuje provést podobnou změnu jako součást integrace s odkoupenou sítí DoubleClick v síti Google content network (stránky v rámci programu AdSense),…

Společnosti Yahoo a Google na konci tohoto týdne oznámily, že umožní vypnout pomocí souborů cookie cílenou individuální reklamu. Yahoo by tak měla umožnit vypnout cílenou reklamu na stránkách Yahoo.com, do teď totiž server umožňoval podobný krok pouze na stránkách třetích stran, které zobrazovaly reklamu dodávanou Yahoo. Druhý hráč, Google, plánuje provést podobnou změnu jako součást integrace s odkoupenou sítí DoubleClick v síti Google content network (stránky v rámci programu AdSense), vypínání cílené reklamy se tedy v tomto případě týkat stránek provozovaných samotným Googlem nebude. Vypnout v obou sítích pochopitelně půjde pouze cílení na konkrétního uživatele, ne reklama jako taková, a pro každý profil ve vašem prohlížeči je potřeba provést individuální nastavení. (Yahoo, Google Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).