Hlavní navigace

Yahoo oznámila uzavření divize Smart TV

8. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Někdejší internetový gigant Yahoo deklaroval propuštění patnácti procent zaměstnanců a ukončení provozu oddělení on-line her a chytré televize.

Podle finančního ředitele společnosti Kennetha Goldmana by do konce roku 2016 mělo mít Yahoo kolem devíti tisíc zaměstnanců, což znamená ztrátu téměř šestnácti stovek pracovních míst. Ke konci minulého roku už Yahoo ukončilo provoz videoserveru Yahoo Screen a opustila koncept tvorby původního obsahu. Během letošního roku plánuje Yahoo uzavření některých webů a konsolidaci ostatních do jedné ze čtyř vertikál, které společnost považuje za klíčové. Ukončíme také provoz některých služeb, mezi nimi Yahoo Games a Smart TV, a budeme se soustředit na produkty, které produkují větší zásah, jako je například Flickr, uvedla ředitelka společnosti Marissa Mayerová.

Yahoo Smart TV je software, který je předinstalován v některých televizorech a nabízí přístup k interaktivním informacím přímo na televizní obrazovce a vybraný bonusový obsah. Mayerová také přiznala ztrátu 230 milionů dolarů, kterou vygenerovala blogovací platforma Tumblr. Tu Yahoo koupilo v roce 2013 za 1,1 miliardy dolarů. Celková loňská ztráta Yahoo dosáhla 4,4 miliardy dolarů.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).