Hlavní navigace

Yahoo ruší live streamovací servis Yahoo Live

5. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ani ne po roce provozu služby se známý portál rozhodl zrušit svoji službu naživo streamované video. Videoservis Yahoo Live by měl přestat fungovat již k 3. prosinci. Služba fungovala na bázi streamování živého uživatelského videa, server umožňoval uživatelům prostřednictvím připojení vlastní webkamery vysílat živě vlastní život. Služba Yahoo Live se inspirovala úspěchem soukromé služby Justin.tv. Její popularity v obecném povědomí veřejnosti však nedosáhla a vzhledem k neustálým technickým…

Ani ne po roce provozu služby se známý portál rozhodl zrušit svoji službu naživo streamované video. Videoservis Yahoo Live by měl přestat fungovat již k 3. prosinci. Služba fungovala na bázi streamování živého uživatelského videa, server umožňoval uživatelům prostřednictvím připojení vlastní webkamery vysílat živě vlastní život. Služba Yahoo Live se inspirovala úspěchem soukromé služby Justin.tv. Její popularity v obecném povědomí veřejnosti však nedosáhla a vzhledem k neustálým technickým potížím a zvyšujícím se nákladům, které jsou spojeny s jejím provozem , se podle vedení společnosti nyní začíná jevit jako ztrátová. Služba se s nepřízní osudu potýká již od svého startu v únoru 2008. Svůj provoz zahájila několikadenní nedostupností z důvodu přetížení a provoz serveru zažívá nepřirozeně časté výpadky z různých důvodů i dnes. O spuštění vlastního livestreamingu navíc naopak uvažuje také YouTube. (Yliveblog, ReadWriteWeb)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.