Hlavní navigace

YouTube chystá podporu videa v plném vysokém rozlišení

13. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

YouTube chystá podporu videa v plném vysokém rozlišení, tedy 1080p. Zatím je stropem 720p, ale od příštího týdne bude populární videoportál podporovat i FullHD. V tomto rozlišení bude možné videa nahrávat i přehrávat. Nadále samozřejmě budou k dispozici i verze v nižším rozlišení pro uživatele s pomalejším připojením k Internetu. Již nahraná videa, která byla dodána ve FullHD, hodlá YouTube překódovat a nabídnout je také v plné parádě. Jako ukázka možností FullHD bylo připraveno jedno video ve…

YouTube chystá podporu videa v plném vysokém rozlišení, tedy 1080p. Zatím je stropem 720p, ale od příštího týdne bude populární videoportál podporovat i FullHD. V tomto rozlišení bude možné videa nahrávat i přehrávat. Nadále samozřejmě budou k dispozici i verze v nižším rozlišení pro uživatele s pomalejším připojením k Internetu. Již nahraná videa, která byla dodána ve FullHD, hodlá YouTube překódovat a nabídnout je také v plné parádě. Jako ukázka možností FullHD bylo připraveno jedno video ve FullHD (bohužel použitá kamera nepatří mezi úplnou špičku).

Zavedení podpory FullHD je logickým krokem. Rychlost připojení k Internetu se zvyšuje, stejně tak úhlopříčka monitorů, ceny spotřebních HD kamer se dostávají na přijatelnou úroveň. Ostatně pokud bude chtít YouTube potvrdit své ambice a proniknout na televizní obrazovky, bude video ve vyšší obrazové kvalitě potřebovat. (YouTube Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).