Hlavní navigace

YouTube musel stáhnout videa z volby slovenské SuperStar

13. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 12. 2007

Videa ze soutěže Slovensko hledá SuperStar, kterou aktuálně vysílá nejsledovanější slovenská televize Markíza, musela zmizet z populárního portálu YouTube.com. Odstranil je uživatel ze Slovenska, který je tam umístil a upozornil na to prostřednictvím internetové stránky shs.ozvucenie­.com. Důvodem byla důrazná žádost Markízy, aby uvedený uživatel neporušoval autorská práva.

Markíza mi poslala dopis s žádostí o stáhnutí těchto videí z důvodu porušování jejich autorských práv, řekl serveru Mediálne.sk uživatel s nickem shs3video. Pokud by videa, která na YouTube shlédly dva miliony uživatelů, na stránkách zůstala, televize byla připravena kvůli nim podat žalobu. Skutečně jsme vyzvali uživatele, aby videa stáhnul, protože porušoval naše autorská práva, potvrdila webu mluvčí Markízy Oľga Dúbravská.

MMF23 tip3

Mediálne.sk upozorňuje, že problém s YouTube měla v minulosti i druhá slovenská komerční televize Joj. V květnu od jejích zaměstnanců na videoserver unikly neoficiální upoutávky na relaci Mafstory. Joj se pokusila řešit situaci přímo s YouTube jako provozovatelem. Televize adresovala vedení služby dopis, ve kterém žádala stáhnutí klipů, dodává server s tím, že klipy se už na YouTube nenacházejí.

Na YouTube se objevují také záznamy pořadů českých televizí. Na stránkách je například skoro kompletní sada dílů České sody, kterou pro Českou televizi vyráběla společnost Febio. České televizní stanice ale zatím veřejně toto porušování autorských práv neřešily.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).