Hlavní navigace

YouTube nasazuje nový přehrávač, navazuje na redesign webu

29. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google začal na svém videoportálu YouTube s postupným nasazováním nové verze přehrávače. Nejde o přehrávač těžící z HTML 5, se kterým Google na YouTube také už nějaký pátek experimentuje, ale jedná se o inovovaný přehrávač založený opět na technologii Adobe Flash. Ten byl testován v posledních týdnech a nyní je pozvolna nasazován do ostrého provozu. Úzce souvisí s novým zjednodušením designem celého serveru, na který YouTube nedávno přešel. Přehrávač si můžete vyzkoušet například na videu k…

Google začal na svém videoportálu YouTube s postupným nasazováním nové verze přehrávače. Nejde o přehrávač těžící z HTML 5, se kterým Google na YouTube také už nějaký pátek experimentuje, ale jedná se o inovovaný přehrávač založený opět na technologii Adobe Flash. Ten byl testován v posledních týdnech a nyní je pozvolna nasazován do ostrého provozu. Úzce souvisí s novým zjednodušením designem celého serveru, na který YouTube nedávno přešel. Přehrávač si můžete vyzkoušet například na videu k Nexus One.

Ubral na kontrastu ovládacích prvků, takže opticky nejsou už tak dominantní. Při přesunu kurzoru myši na oblast videa se ovšem zvýrazní. Pruh ukazující průběh přehrávání videa je nyní mnohem menší, ovšem zvětší se při najetí myši na něj. Ovládač hlasitosti se na ovládacím panelu přesunul k levé straně. Zobrazí se po ukázání myší na symbol reproduktoru, kdy se vysune horizontální táhlo obvyklé v mnohým multimediálních přehrávačích. Na pravé straně ovládací lišty zůstávají tlačítka pro volbu rozlišení videa, práci s titulky, zvětšení přehrávače nebo přechod do fullscreenu. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.