Hlavní navigace

YouTube nebude od 13. března 2010 podporovat Internet Explorer 6

25. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Videoportál YouTube zobrazuje uživatelům prohlížeče Internet Explorer 6 upozornění, že od 13. března 2010 již jejich browser nebude podporován. Již v loňském roce dal Google vědět, že na to u jeho videoportálu dojde. Co to v praxi znamená? Google nebude uživatelům Internet Exploreru 6 blokovat přístup k videím, ale některé nové funkce zkrátka už nemusí s tímto obstarožním prohlížečem pracovat. Uživatelům doporučuje přejít na nejnovější Internet Explorer 8, svůj Google Chrome nebo na konkurenční…

Videoportál YouTube zobrazuje uživatelům prohlížeče Internet Explorer 6 upozornění, že od 13. března 2010 již jejich browser nebude podporován. Již v loňském roce dal Google vědět, že na to u jeho videoportálu dojde. Co to v praxi znamená? Google nebude uživatelům Internet Exploreru 6 blokovat přístup k videím, ale některé nové funkce zkrátka už nemusí s tímto obstarožním prohlížečem pracovat. Uživatelům doporučuje přejít na nejnovější Internet Explorer 8, svůj Google Chrome nebo na konkurenční prohlížeče Mozilla Firefox, Opera a Safari.

Nedávno Google vyhlásil konec podpory šesté generace redmondského prohlížeče u svých služeb z balíčku Google Apps. Loni pak zobrazoval apel k přechodu uživatelům e-mailové služby Gmail – argumentoval rychlostí. Sám Microsoft však podporu Internet Exploreru 6 zatím ukončit nehodlá, přestože uživatelům doporučuje přechod na Internet Explorer 8. Argumentuje, že je k podpoře vůči svým zákazníkům zavázán proto, že šestková verze je součástí Windows XP. (ArsTechnica)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.