Hlavní navigace

YouTube nebude od 13. března 2010 podporovat Internet Explorer 6

Jiří Macich ml.

Videoportál YouTube zobrazuje uživatelům prohlížeče Internet Explorer 6 upozornění, že od 13. března 2010 již jejich browser nebude podporován. Již v loňském roce dal Google vědět, že na to u jeho videoportálu dojde. Co to v praxi znamená? Google nebude uživatelům Internet Exploreru 6 blokovat přístup k videím, ale některé nové funkce zkrátka už nemusí s tímto obstarožním prohlížečem pracovat. Uživatelům doporučuje přejít na nejnovější Internet Explorer 8, svůj Google Chrome nebo na konkurenční…

Videoportál YouTube zobrazuje uživatelům prohlížeče Internet Explorer 6 upozornění, že od 13. března 2010 již jejich browser nebude podporován. Již v loňském roce dal Google vědět, že na to u jeho videoportálu dojde. Co to v praxi znamená? Google nebude uživatelům Internet Exploreru 6 blokovat přístup k videím, ale některé nové funkce zkrátka už nemusí s tímto obstarožním prohlížečem pracovat. Uživatelům doporučuje přejít na nejnovější Internet Explorer 8, svůj Google Chrome nebo na konkurenční prohlížeče Mozilla Firefox, Opera a Safari.

Nedávno Google vyhlásil konec podpory šesté generace redmondského prohlížeče u svých služeb z balíčku Google Apps. Loni pak zobrazoval apel k přechodu uživatelům e-mailové služby Gmail – argumentoval rychlostí. Sám Microsoft však podporu Internet Exploreru 6 zatím ukončit nehodlá, přestože uživatelům doporučuje přechod na Internet Explorer 8. Argumentuje, že je k podpoře vůči svým zákazníkům zavázán proto, že šestková verze je součástí Windows XP. (ArsTechnica)

Našli jste v článku chybu?
25. 2. 2010 21:38
stope (neregistrovaný)
Nic, zatím jsem o tom neslyšel. I tak si myslím, že to poběží na Webkitu, nebo na něčem podobném a v pohodě to sežvejká aktuální W3C a jiné standardy...
25. 2. 2010 16:34
Callo (neregistrovaný)
Nic, buď jsou založeny na nějakém jádře používané v běžných prohlížečích, nebo se poměrně drží zažitých chování a nebo jsou tak málo používané, že si je uživatel vědom, že používá něco nestandardního a je s tím smířen.