Hlavní navigace

YouTube opět testuje přímé přenosy

14. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Známý videoportál YouTube si nadále pohrává s myšlenkou realizace přímých přenosů. Aktuálně probíhá test s živým vysíláním obsahu dodaného partnery, kterými jsou Howcast, Next New Networks, Rocketboom a Young Hollywood. Na rozdíl od dříve uskutečněného živého vysílání se tentokrát má o realizaci přenosů postarat vlastní platforma videoportálu YouTube. Test, který začal včera, má ověřit její připravenost. Lidé z YouTube ale už teď hovoří o nové kapitole streamování videa.

Známý videoportál YouTube si nadále pohrává s myšlenkou realizace přímých přenosů. Aktuálně probíhá test s živým vysíláním obsahu dodaného partnery, kterými jsou Howcast, Next New Networks, Rocketboom a Young Hollywood. Na rozdíl od dříve uskutečněného živého vysílání se tentokrát má o realizaci přenosů postarat vlastní platforma videoportálu YouTube. Test, který začal včera, má ověřit její připravenost. Lidé z YouTube ale už teď hovoří o nové kapitole streamování videa.

Cílem je nabídnout možnost živého vysílání co možná nejširšímu spektru zájemců. Přenosy by pak běžely v rámci uživatelského kanálu a k jejich realizaci by postačila i běžná webová kamera. Myšlenka to není špatná. Pokud by YouTube resp. Google byl schopen zajistit plynulé přenosy, mohly by být širšímu publiku zprostředkovány na Internetu i menší akce, kde je zpravidla absentující online přenos omlouván jeho technickou náročností nebo vysokou cenou neúměrnou povaze dané akce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).