Hlavní navigace

YouTube se pouští do prodeje hudby a her

9. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vedle české lokalizace má YouTube ještě jednu významnou novinku, tentokráte ovšem více globálního charakteru. Návštevníci serveru by měli mít od středy možnost nakupovat skladby ze sledovaných hudebních videí prostřednictvím Amazonu a iTunes. Obdobný model by měl fungovat také u videa z počítačových her. Model zatím bude fungovat pouze u oficiálních video spotů jednotlivých vydavatelských společností. Zda-li se ho podaří rozšířit také na uživatelsky generovaná videa zatím není zřejmé. Vizí…

Vedle české lokalizace má YouTube ještě jednu významnou novinku, tentokráte ovšem více globálního charakteru. Návštevníci serveru by měli mít od středy možnost nakupovat skladby ze sledovaných hudebních videí prostřednictvím Amazonu a iTunes. Obdobný model by měl fungovat také u videa z počítačových her. Model zatím bude fungovat pouze u oficiálních video spotů jednotlivých vydavatelských společností. Zda-li se ho podaří rozšířit také na uživatelsky generovaná videa zatím není zřejmé. Vizí Googlu je každopádně snaha o postupné vybudování komplexní internetové služby, pomocí níž by bylo možné intuitivně prodávat filmy, hudbu, hry, knihy, seriály a vstupenky na koncerty prostřednictvím videí umístěných na Youtube. Finanční detaily spolupráce s prodejci zatím nebyly zveřejněny. (Yahoo News )

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.