Hlavní navigace

YouTube smazal kontroverzní klip kampaně „AIDS je masový vrah“

11. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

YouTube zasáhl proti kontroverznímu klipu kampaně AIDS ist ein Massenmörder (AIDS je masový vrah) německé organizace Regenbogen, kde se mladá dívka miluje s dvojníkem Adolfa Hitlera. Důvod smazání videa YouTube oficiálně nespecifikoval, ale jistě by nebyl problém v dosti přísných uživatelských podmínkách najít několik bodů, na jejichž porušení by se dalo ukázat. Spot má řadu odpůrců, kterým se zdá přinejmenším nešťastné spojení s Adolfem Hitlerem. Je to jedna z nejhorších kampaní od vypuknutí…

YouTube zasáhl proti kontroverznímu klipu kampaně AIDS ist ein Massenmörder (AIDS je masový vrah) německé organizace Regenbogen, kde se mladá dívka miluje s dvojníkem Adolfa Hitlera. Důvod smazání videa YouTube oficiálně nespecifikoval, ale jistě by nebyl problém v dosti přísných uživatelských podmínkách najít několik bodů, na jejichž porušení by se dalo ukázat. Spot má řadu odpůrců, kterým se zdá přinejmenším nešťastné spojení s Adolfem Hitlerem. Je to jedna z nejhorších kampaní od vypuknutí epidemie AIDS. Tento odporný spot s imitátorem Adolfa Hitlera je potupou pro všechny oběti nacismu a srovnává HIV pozitivní lidi s masovými vrahy, reagoval ostře Carsten Schatz z organizace Aids-Hilfe.

Organizace Regenbogen si však za svou kampaní stojí a na svých webových stránkách klip ponechává. Kampaň má u mladých lidí velmi dobrý ohlas. Poselství je jasné. Kdo mu rozumí, rozumí také kampani, řekl předseda organizace Jan Schwertner. Různé šokující kampaně v rámci osvětových akcí posledních letech nabírají na síle a téměř vždy si najdou hlasité odpůrce. YouTube určitě není prvním, kdo nějakou šokující kampaň „zcenzuroval“. V Česku je asi nejznámějším případem klip kampaně Nemyslíš, zaplatíš, kde se v televizi nejdrsnější scény objevily začerněné. Důvodem byly obavy z pokut od RRTV, ale podle kritiků tak kampaň ztratila smysl a představovala vyhozené peníze. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).