Hlavní navigace

YouTube smazal kontroverzní klip kampaně „AIDS je masový vrah“

Jiří Macich ml.

YouTube zasáhl proti kontroverznímu klipu kampaně AIDS ist ein Massenmörder (AIDS je masový vrah) německé organizace Regenbogen, kde se mladá dívka miluje s dvojníkem Adolfa Hitlera. Důvod smazání videa YouTube oficiálně nespecifikoval, ale jistě by nebyl problém v dosti přísných uživatelských podmínkách najít několik bodů, na jejichž porušení by se dalo ukázat. Spot má řadu odpůrců, kterým se zdá přinejmenším nešťastné spojení s Adolfem Hitlerem. Je to jedna z nejhorších kampaní od vypuknutí…

YouTube zasáhl proti kontroverznímu klipu kampaně AIDS ist ein Massenmörder (AIDS je masový vrah) německé organizace Regenbogen, kde se mladá dívka miluje s dvojníkem Adolfa Hitlera. Důvod smazání videa YouTube oficiálně nespecifikoval, ale jistě by nebyl problém v dosti přísných uživatelských podmínkách najít několik bodů, na jejichž porušení by se dalo ukázat. Spot má řadu odpůrců, kterým se zdá přinejmenším nešťastné spojení s Adolfem Hitlerem. Je to jedna z nejhorších kampaní od vypuknutí epidemie AIDS. Tento odporný spot s imitátorem Adolfa Hitlera je potupou pro všechny oběti nacismu a srovnává HIV pozitivní lidi s masovými vrahy, reagoval ostře Carsten Schatz z organizace Aids-Hilfe.

Organizace Regenbogen si však za svou kampaní stojí a na svých webových stránkách klip ponechává. Kampaň má u mladých lidí velmi dobrý ohlas. Poselství je jasné. Kdo mu rozumí, rozumí také kampani, řekl předseda organizace Jan Schwertner. Různé šokující kampaně v rámci osvětových akcí posledních letech nabírají na síle a téměř vždy si najdou hlasité odpůrce. YouTube určitě není prvním, kdo nějakou šokující kampaň „zcenzuroval“. V Česku je asi nejznámějším případem klip kampaně Nemyslíš, zaplatíš, kde se v televizi nejdrsnější scény objevily začerněné. Důvodem byly obavy z pokut od RRTV, ale podle kritiků tak kampaň ztratila smysl a představovala vyhozené peníze. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?