Hlavní navigace

YouTube testuje nový editor videa, žádný zázrak to ale není

Jiří Macich ml.

Známý videoportál YouTube testuje nový editor uživatelských videoklipů, který je přihlášeným uživatelům k dispozici na adrese http://www.youtube.com/editor. Nečekejte ale od něj žádné zázraky. Je vhodný pro základní úpravy například právě nahraných videí třeba na dovolené z internetové kavárny. Neumí přímo zaznamenávat video z webové kamery, ale pracuje s videi, které jste předtím nahráli na YouTube. Eventuálně tedy nejdříve musíte vytvořit záznam z webové kamery již nějaký ten pátek dostupným…

Známý videoportál YouTube testuje nový editor uživatelských videoklipů, který je přihlášeným uživatelům k dispozici na adrese http://www.you­tube.com/editor. Nečekejte ale od něj žádné zázraky. Je vhodný pro základní úpravy například právě nahraných videí třeba na dovolené z internetové kavárny. Neumí přímo zaznamenávat video z webové kamery, ale pracuje s videi, které jste předtím nahráli na YouTube. Eventuálně tedy nejdříve musíte vytvořit záznam z webové kamery již nějaký ten pátek dostupným nástrojem a pak přejít do editoru. Co umí? Seznam funkcí není dlouhý.

V tuto chvíli nový editor na YouTube umí pouze skládat videa do jednoho klipu (limit deseti minut ale překročit nelze) a provádět základní střih. Volitelně lze výsledné video doplnit hudebním doprovodem z databáze AudioSwap. Přidat vlastní komentář přes mikrofon nelze. Dostupné nejsou ani alespoň elementární efekty, přechodové animace nebo titulky. I takový Windows Live Movie Maker oplývá podstatně více funkcemi, ale to je samozřejmě desktopový program. (GUG)

Našli jste v článku chybu?