Hlavní navigace

YouTube v češtině ještě letos?

28. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ekonomický deník E15 přinesl ve středečním vydání informaci, že YouTube bude během letošního roku lokalizován do češtiny. List to tvrdí s odvoláním na dva zdroje obeznámené s plány české pobočky Googlu. Prakticky to samé se proslýchalo již loni, ale čeština na seznamu podporovaných jazyků známého serveru pro sdílení videa stále chybí. Google však lokalizuje jednu službu za druhou, takže na YouTube dříve či později zřejmě dojde. E15 také v témže vydání píše, že „čerství manželé“ Atlas a Centrum…

Ekonomický deník E15 přinesl ve středečním vydání informaci, že YouTube bude během letošního roku lokalizován do češtiny. List to tvrdí s odvoláním na dva zdroje obeznámené s plány české pobočky Googlu. Prakticky to samé se proslýchalo již loni, ale čeština na seznamu podporovaných jazyků známého serveru pro sdílení videa stále chybí. Google však lokalizuje jednu službu za druhou, takže na YouTube dříve či později zřejmě dojde. E15 také v témže vydání píše, že „čerství manželé“ Atlas a Centrum rovněž plánují vlastní službu pro sdílení videa. Konkurenční Seznam už má Stream.cz. Nedávno přidal odkazy na videa ze Stream.cz na svou hlavní stránku. (upozornil Martin Kolda, děkujeme)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).