Hlavní navigace

Zpravodajský kanál Z 1 chce začít vysílat už na jaře 2008

8. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 10. 2007

Nová zpravodajská digitální televize Z 1 chce začít vysílat už na jaře 2008, pokud se jí do té doby podaří uzavřít smlouvu s operátorem multiplexu. Týdeníku Euro to řekl Martin Mrnka, šéf představenstva společnosti První zpravodajská, provozovatele stanice. Stejnou připravenost deklaruje i hudební televize Óčko, ta však nechce svůj start v terestrice uspěchat.

Nevíme, jak se bude vyvíjet stavba sítí, nevíme ani, kdy kdo bude chtít začít vysílat, ale my jsme připraveni přepnout do digitálního terestrického vysílání kdykoli, řekl Euru jednatel a výkonný ředitel Óčka Hynek Chudárek. Naopak plnoformátová televize Barrandov, dětská televize Pohoda, regionální síť RTA a televize Febio plánují start až na podzim 2008.

Zvládli bychom to i během půlroku, ale bylo by to ve zbytečné křeči. Závisí to na termínech ukončení přestavby studia a dodávek potřebných technologií, ale celou 365denní lhůtu nevyužijeme, řekl týdeníku ředitel výroby a programu TV Barrandov Kamil Spáčil, který dříve působil v podobné pozici na Primě.

ICTZ23

Z 1 může urychlit start i z toho důvodu, že využije synergií se slovenskou zpravodajskou televizí TA 3. Tu sice už nevlastní majitel Z 1, finanční skupina J&T, spolupráci obou televizí by to ale podle Mrnky nemělo bránit. TA 3 je i nadále naším přirozeným partnerem a i díky tomu budou přípravy na vysílání rychlejší, cituje Mrnku časopis Euro.

Martin Mrnka také nedávno přiblížil, jak by měla vypadat programová náplň Z 1. Oproti dosavadním představám, že půjde o zpravodajsko-publicistickou, nebo spíš informační stanici, Z 1 charakterizoval jako mix CNN a kanálů National Geographic nebo Discovery.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.