Hlavní navigace

Fridrich: Z 1 oslovila s nabídkou práce až dvacet redaktorů ČT 24

5. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2008

Vedení připravované digitální zpravodajské televize Z 1 chtělo získat až dvacet redaktorů zpravodajství České televize. Oslovovalo zejména známější tváře z obrazovky zpravodajského kanálu ČT 24. Podle mých informací jich bylo asi patnáct až dvacet. Tři lidé odešli a ani u nich tomu nejsem rád, ale přeji jim novou zkušenost, řekl serveru Týden.cz ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

O redaktory ČT projevili zájem také šéfredaktoři zpravodajství Novy a Primy, ale rovněž zpravodajského portálu tn.cz. Ten vede Fridrichův předchůdce, bývalý ředitel zpravodajství ČT a zakladatel ČT 24 Zdeněk Šámal. Odešlo tam pár lidí z denní směny. Byli kvalitní, ale nabídka, kterou dostali, se v jejich případě nedala odmítnout. Jsem rád, že tam neodešel nikdo z reportérů a editorů, kontoval Fridrich.

BRANDstorming tip2

Do televize Prima z ČT odešel redaktor Roman Fojta. U nás četl jen zprávy, tam dostal šanci jít do hlavní relace. U nás by tu šanci neměl, připustil Fridrich. Konkurence nové zpravodajské televize Z 1 se ředitel zpravodajství ČT neobává. Soukromá stanice má podle něho jiné zadání než veřejnoprávní televize.

Jsme zpravodajství veřejné televize a nikdo nebude dělat toto zpravodajství jako my. ČT 24 není o zábavné žurnalistice, čistě lokálních skandálech, černé kronice, líbivým zprávám a kuriozitách. Jsme profesionální stanice, která nabízí důležité zprávy odkudkoliv na světě s dopadem na život většiny lidí, shrnul pro Týden.cz Milan Fridrich.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).