Hlavní navigace

Z analogové kabelovky UPC zmizel také program CS Film

2. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

2. 1. 2008

Divákům analogové kabelové televize od společnosti UPC nezmizel od Nového roku pouze hudební kanál Óčko, ale také program CS Film zaměřený na československé a české filmy. Analogově jej mohli sledovat původní zákazníci kabelové společnosti Karneval Media, kterou loni UPC pohltila. Nyní je CS Film dostupný výlučně v digitální kabelové televizi UPC, nabídce Standard nebo Supreme.

Na pozici CS Filmu v analogové nabídce kabelové televize od UPC se objevil jiný filmový kanál MGM, který částečně patří majiteli UPC. K výměně došlo po vzájemné dohodě. Připravovali jsme se na ni dlouhodobě. Chtěli jsme sjednotit programové nabídky bývalé sítě Karneval a UPC. V původních sítích analogové kabelové televize UPC se CS Film nenacházel, řekl serveru DigiZone.cz mluvčí UPC František Malina.

MKT nástroje 2 tip

Firma podle Maliny postupně upraví programové nabídky bývalých zákazníků Karnevalu podle těch, které v analogu i digitálu nabízí UPC. Analogová nabídka Mini bude obsahovat devět programů a jednu pozici pro digitální multiplex, do kterého umístíme všechny nové digitální programy, na než se vztahuje podmínka must carry, uvedl mluvčí UPC. Kromě Óčka jde o plnoformátové stanice TV Barrandov, Febio TV, zpravodajský kanál Z 1, dětskou televizi Pohoda a regionální síť RTA.

Must carry se bude vztahovat také na případné kompenzační licence televizí Nova a Prima, a také dvou sítí regionálních televizí, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.