Hlavní navigace

Z analogové kabelovky UPC zmizel také program CS Film

Divákům analogové kabelové televize od společnosti UPC nezmizel od Nového roku pouze hudební kanál Óčko, ale také program CS Film zaměřený na československé a české filmy. Analogově jej mohli sledovat původní zákazníci kabelové společnosti Karneval Media, kterou loni UPC pohltila. Nyní je CS Film dostupný výlučně v digitální kabelové televizi UPC, nabídce Standard nebo Supreme.

Na pozici CS Filmu v analogové nabídce kabelové televize od UPC se objevil jiný filmový kanál MGM, který částečně patří majiteli UPC. K výměně došlo po vzájemné dohodě. Připravovali jsme se na ni dlouhodobě. Chtěli jsme sjednotit programové nabídky bývalé sítě Karneval a UPC. V původních sítích analogové kabelové televize UPC se CS Film nenacházel, řekl serveru DigiZone.cz mluvčí UPC František Malina.

Firma podle Maliny postupně upraví programové nabídky bývalých zákazníků Karnevalu podle těch, které v analogu i digitálu nabízí UPC. Analogová nabídka Mini bude obsahovat devět programů a jednu pozici pro digitální multiplex, do kterého umístíme všechny nové digitální programy, na než se vztahuje podmínka must carry, uvedl mluvčí UPC. Kromě Óčka jde o plnoformátové stanice TV Barrandov, Febio TV, zpravodajský kanál Z 1, dětskou televizi Pohoda a regionální síť RTA.

Must carry se bude vztahovat také na případné kompenzační licence televizí Nova a Prima, a také dvou sítí regionálních televizí, které sdílí analogové kmitočty s televizí Prima.

Našli jste v článku chybu?