Hlavní navigace

Z Česka pochází zhruba procento veškerého spamu

5. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno bylo uveřejněno osmé vydání zprávy Microsoft Security Intelligence Report, která se věnuje také situaci v České republice. Podle zjištění Microsoftu se záškodnickým programům na českých počítačích až tolik nedaří. Na tisícovku kontrol provedených Nástrojem pro odstranění škodlivého softwaru u nás v průměru připadá 4,1 napadeného počítače. Celosvětový průměr uvádí, že sedm napadených počítačů připadá na tisícovku kontrolovaných. Dlužno dodat, že zmíněná bezpečnostní utilita se primárně…

Nedávno bylo uveřejněno osmé vydání zprávy Microsoft Security Intelligence Report, která se věnuje také situaci v České republice. Podle zjištění Microsoftu se záškodnickým programům na českých počítačích až tolik nedaří. Na tisícovku kontrol provedených Nástrojem pro odstranění škodlivého softwaru u nás v průměru připadá 4,1 napadeného počítače. Celosvětový průměr uvádí, že sedm napadených počítačů připadá na tisícovku kontrolovaných. Dlužno dodat, že zmíněná bezpečnostní utilita se primárně šíří skrze systém Windows Update a prověřuje systém na přítomnost jen relativně úzkého spektra hrozeb.

Microsoft ve své zprávě také uvedl, že přibližně půl procenta všech webových serverů v České republice obsahuje odkazy směřující k záškodnickým programům. Pokud jde o export nevyžádané reklamy, tak podle Microsoftu více než procento z veškeré nevyžádané pošty na světě putuje z České republiky. Prvenství v této kategorii však patří Spojeným státům, ve kterých má původ 27 procent odhalené nevyžádané pošty. V různých dostupných statistikách se Spojené státy dlouhodobě „přetahují“ o nelichotivé prvenství s Čínou. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.