Hlavní navigace

Z Česka pochází zhruba procento veškerého spamu

Jiří Macich ml.

Nedávno bylo uveřejněno osmé vydání zprávy Microsoft Security Intelligence Report, která se věnuje také situaci v České republice. Podle zjištění Microsoftu se záškodnickým programům na českých počítačích až tolik nedaří. Na tisícovku kontrol provedených Nástrojem pro odstranění škodlivého softwaru u nás v průměru připadá 4,1 napadeného počítače. Celosvětový průměr uvádí, že sedm napadených počítačů připadá na tisícovku kontrolovaných. Dlužno dodat, že zmíněná bezpečnostní utilita se primárně…

Doba čtení: 1 minuta

Nedávno bylo uveřejněno osmé vydání zprávy Microsoft Security Intelligence Report, která se věnuje také situaci v České republice. Podle zjištění Microsoftu se záškodnickým programům na českých počítačích až tolik nedaří. Na tisícovku kontrol provedených Nástrojem pro odstranění škodlivého softwaru u nás v průměru připadá 4,1 napadeného počítače. Celosvětový průměr uvádí, že sedm napadených počítačů připadá na tisícovku kontrolovaných. Dlužno dodat, že zmíněná bezpečnostní utilita se primárně šíří skrze systém Windows Update a prověřuje systém na přítomnost jen relativně úzkého spektra hrozeb.

Microsoft ve své zprávě také uvedl, že přibližně půl procenta všech webových serverů v České republice obsahuje odkazy směřující k záškodnickým programům. Pokud jde o export nevyžádané reklamy, tak podle Microsoftu více než procento z veškeré nevyžádané pošty na světě putuje z České republiky. Prvenství v této kategorii však patří Spojeným státům, ve kterých má původ 27 procent odhalené nevyžádané pošty. V různých dostupných statistikách se Spojené státy dlouhodobě „přetahují“ o nelichotivé prvenství s Čínou. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?