Hlavní navigace

Z Katowic odstartoval nový DVB-T multiplex. Signál doletí i do ČR

13. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 10. 2011

Polský telekomunikační operátor Emitel, tamní obdoba Českých Radiokomunikací, uvedla v úterý 11. října oficiálně do provozu multiplex 3 s programy TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP Kultura a TVP Historia v Katowicích. Přesto, že výkon je pouhých 2,5 kW, signál lze zachytit i v okrajových oblastech České republiky, konkrétně na Ostravsku. Svědčí o tom reakce jednoho ze čtenářů serveru DigiZone.cz.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Spoluvlastník CME chce koupit významnou polskou Grupu TVN

Vše lze, jen se musí chtít! Teď jsem se vrátil z jedné lokace a kanál 51 z Katowic má signál jako víno!, uvedl v našem diskusním fóru čtenář s přezdívkou Lumír L. Právě na 51. kanálu šíří katowický vysílač signál multiplexu 3. Na Ostravsku je možné však v některých částech zachytit vysílání také z dalšího vysílače – Wisła/Góra Skrzyczne. Signál je odtud šířen výkonem 10 kW s horizontální polarizací. Spolu s Katowicemi byla uvedena do chodu také stejná síť z Katowic. Vzhledem ke vzdálenosti od českých hranic ji ale pochopitelně u nás chytit nelze.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.