Hlavní navigace

Jan Potůček pro Deníky: Z multiplexu 3 by mohla odejít i televize Public

28. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 7. 2009

Další stanicí, která by mohla po hudební televizi Óčko zmizet z terestrického digitálního multiplexu 3, je Public. Alespoň to si myslí šéfredaktor serveru DigiZone.cz Jan Potůček, se kterým dnes přináší rozhovor Deníky. Tato televize rozhodně nemá peníze, aby utáhla vysílání na celoplošné síti. Myslím si dokonce, že nemá peníze ani na to, aby financovala současné pokrytí, protože nemá tolik inzerentů, uvedl Potůček.

CIF - osobnosti

Naopak zpravodajský kanál Z1 podle šéfredaktora DigiZone.cz více visí na DVB-T, protože lidé si na něj na satelitu a kabelu nezvykli tak jako na Óčko. Z1 začala okamžitě vysílat jak přes pozemní vysílání, tak přes satelit a kabel. Na kabelu a satelitu ale byla jen jednou z „x“ televizí, u kterých se divák zastaví jen občas, konstatoval Potůček. Krátký rozhovor je pak zakončen konstatováním, že přežití pro malé televize bude mnohem těžší, než si jejich vedení představovalo.

Ta krize přišla vůbec v té nejhorší době, která pro ně mohla být, tedy ve chvíli, kdy se nadechovaly, řekl šéfredaktor DigiZone a na závěr dodal: Minimálně televize Public nevydrží. Myslím si, že může zůstat ještě maximálně jeden rok, ale víc ne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).