Hlavní navigace

Z nabídky operátora freeSAT zmizí BBC World News, objeví se tu americká CNBC

31. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpravodajský kanál se zaměřuje výhradně na informace ze světa ekonomiky, které doplňuje vlastními in-house pořady. Letos program slaví 25 let od svého startu.

Satelitní operátora freeSAT (dříve UPC Direct) vyřazuje k 31. březnu, tedy k dnešnímu dni, z nabídky britskou zpravodajskou televizi BBC World News. Místo ní se od 1. dubna objeví na divákům v programovém rastru americký zpravodajský kanál CNBC. Oficiální certifikované boxy by měly změnu zachytit automaticky, u vlastních přijímačů je však nutné provést manuální přeladění. CNBC se má objevit na stejných parametrech jako BBC World News. Změna pravděpodobně souvisí s tím, že operátorovi skončila na tuto stanici distribuční smlouva.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Provozovatel freeSATu nevylučuje, že se službou Horizon expanduje i do Česka

ebf - tip do článku - debata

Zařazení kanálu CNBC potěší především zájemce o světovou ekonomiku. Televize, která oslaví v polovině příštího měsíce pětadvacet let od svého startu, se zaměřuje právě na ni. K jejímu vysílání má prostřednictvím různých distribučních cest 395 milionů domácností po celém světě. Primární jsou přitom pro tohoto vysílatele Spojené státy, kde má program k dispozici okolo 100 milionů domácností. Kromě ekonomického zpravodajství přináší CNBC také řadu vlastních pořadů a úspěšných dokumentů, které vznikly přímo pro ni. Zpravodajství stanice doplňuje portál CNBC.com.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 12034/V, SR 30000, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).