Hlavní navigace

Z Novy Cinema se stal neplacený, povinný program v kabelu a IPTV

12. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 12. 2008

Kabeloví a IPTV operátoři nemusí od včerejška platit za zařazení filmového kanálu Nova Cinema do svojí programové nabídky. Naopak by tento kanál měli zařadit do nejnižšího omezeného programového balíčku jako další povinný program vedle hlavního kanálu Novy, Primy, České televize nebo zpravodajského kanálu Z1. Nova si totiž převzala písemné vyrozumění Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o udělení bonusové licence pro celoplošné zemské digitální televizní vysílání Novy Cinema.

ČTĚTE TAKÉ: Nova Cinema odstartuje v DVB-T 15. prosince

Nova Cinema je od čtvrtka zařazena do základní omezené nabídky kabelové společnosti UPC. Zákazníci s analogovou nabídkou ji najdou v digitálním slotu společně s Óčkem a Z1, u digitální nabídky je nově v balíčku Starter, řekl serveru DigiZone.cz mluvčí největší tuzemské kabelové společnosti UPC František Malina. Podobným způsobem by měly zareagovat i všechny ostatní kabelové společnosti a provozovatelé IPTV, neboť na Novu Cinema se ze zákona vztahuje povinnost tzv. must carry, tedy přednostního zařazení pro všechny zákazníky.

K TÉMATU: Nova Cinema už vysílá svoje logo v multiplexu 2

Content tip EARLY

Pro kabelové a IPTV společnosti to také znamená, že jim od tohoto týdne odpadá povinnost platit Nově za možnost šířit Novu Cinema. Doposud totiž platily za každého zákazníka, který si objednal programový balíček s Novou Cinema, tři koruny měsíčně. Pro satelitní operátory povinné zařazení Novy Cinema do základních programových nabídek neplatí.

Nova Cinema se od pondělí 15. prosince objeví v zemské digitální síti 2 vedle televizí Nova a Prima. Licenci pro tento typ vysílání Nova získala na základě svého souhlasu s harmonogramem digitalizace, včetně dobrovolného opuštění analogových kmitočtů podle termínů uvedených v Technickém plánu přechodu na DVB-T.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).