Hlavní navigace

Z Primy odchází vrchní nákupčí pořadů ze zahraničí

14. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 11. 2007

Vedoucí akvizičního oddělení televize Prima Martin Havlíček ve své funkci končí. Havlíček se na Primě staral o vyhledávání a nákup filmů a seriálů zahraniční produkce. Serveru Týden.cz potvrdil, že z Primy odchází na konci prosince. Šéf nákupu programu následuje v odchodu své tři podřízené, kteří v létě přešli z komerční dvojky do českého HBO.

Server Týden.cz připomíná profesní minulost odcházející vedoucího akvizicí: Havlíček byl nejdříve ředitelem regionálních TV Praha a TV Hradec Králové, a to až do ukončení jejich vysílání v červenci 2005. Po vstupu Modern Times Group (MTG) do Primy měl za úkol vybudovat akviziční oddělení. Do té doby nakupovala Prima programy společně s Novou přes společnost AQS. Takovýto postup si však CME jako nový majitel Novy nepřála.

Kromě Martina Havlíčka se akvizicemi pro Primu zabývala i centrála MTG, které se podařilo uzavřít smlouvy s několika významnými distributory jako Warner Bros. nebo 20th Century Fox.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).