Hlavní navigace

Z YouTube hromadně odstraňována videa kvůli autorským právům

20. 10. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Databáze krátkých snímků na serveru YouTube je chudší téměř o 30.000 videí. Ta byla smazána poté, co si organizace Japanese Society for Rights of Authors (JASRAC) stěžovala na porušování autorských práv. (BBC News) S porušováním autorských práv se potýká i konkurence YouTube. Už jsme vás informovali, že tento týden Universal Studios zažalovala dva méně známé servery pro sdílení videa Grouper.com a Bolt.com kvůli pirátským nahrávkám, které se na nich objevují.

Databáze krátkých snímků na serveru YouTube je chudší téměř o 30.000 videí. Ta byla smazána poté, co si organizace Japanese Society for Rights of Authors (JASRAC) stěžovala na porušování autorských práv. (BBC News)

S porušováním autorských práv se potýká i konkurence YouTube. Už jsme vás informovali, že tento týden Universal Studios zažalovala dva méně známé servery pro sdílení videa Grouper.com a Bolt.com kvůli pirátským nahrávkám, které se na nich objevují.

YouTube se snaží podobným žalobám předejít uzavíráním smluv s významnými distributory jako jsou vedle Universal Studios třeba Warner Music nebo Sony BMG.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.