Hlavní navigace

Z1 bude propouštět, říká její nový ředitel Zdeněk Šámal

28. 7. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
28. 7. 2009

Zpravodajsko-publicistickou televizi Z1 čeká další vlna propouštění. Týdeníku Strategie to řekl nový generální ředitel této stanice Zdeněk Šámal. Propouštět musíme… A kolik lidí? Vezměte si, že největší náklady jsou opravdu ty personální a celkové náklady musíme snížit o desítky procent. Takže propouštět bude třeba a kolik lidí, to teprve uvidíme, uvedl.

Asi největší změny se podle Šámala dotknou publicistiky, protože Z1 má nyní příliš mnoho specifických publicistických pořadů. Já prostě musím s méně lidmi vyrábět kvalitní program. To je mé zadání. Ten program asi nebude tak diverzifikovaný, nebude tak objemný, jako je teď, řekl nový šéf Z1 týdeníku Strategie. K programu musíme přistoupit jinak, dodal.

ROZHOVOR: Zdeněk Šámal: Z1 bude mít stejně pěkný program za méně peněz

Nejvíc vždycky ušetříte na personálu. Chceme samozřejmě zlevňovat i jinde, ale to jsou jen dílčí kroky. Jenže když se podívám na strukturu našich nákladů, tak samozřejmě vede personál, vysvětlil Šámal důvody, proč televizi čeká další propouštění. První vlnu odchodů přitom Z1 zažila už letos na jaře, kdy její tehdejší generální ředitel Martin Mrnka oznámil úmysl snížit celkové mzdové náklady o 15 procent. Snižování platů se tehdy dotklo i samotného Mrnky.

KL24

Šámal nastoupil na ředitelské místo v Z1 od letošního července. Nevylučuje, že postupem času si do televize přivede některé vlastní lidi, odmítá však, že by šlo o větší počet redaktorů. Myslím, že drtivou většinu spolupracovníků najdu, a už vlastně nacházím tady. Pokud se tu někdo nový objeví, tak to budou jednotlivci, říká.

Podle Šámala je čas, aby se Z1 přestala profilovat jako přímý konkurent veřejnoprávní ČT 24, protože nemá tolik prostředků a takové zpravodajské zázemí jako veřejnoprávní televize. Nemáme tak výhodný zdroj financování jako celá Česká televize. Podle mě je tedy na čase přestat se profilovat jako přímá konkurence ČT 24, to byl i z mého pohledu, než jsem sem přišel, zbytečný boj, uvedl Šámal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).