Hlavní navigace

Z1 ještě stále nepodepsala dlouhodobou smlouvu s CDG

19. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 8. 2009

Dlouhodobý kontrakt na vysílání v zemské digitální síti 3 stále ještě nepodepsala zpravodajská televize Z1. Serveru DigiZone.cz to řekl generální ředitel této stanice Zdeněk Šámal. K podpisu se chystáme, rozhodně nepůjdeme do žádné jiné sítě, vyvrátil šéf Z1 spekulaci, že by se tato televize časem přesunula do multiplexu 4 společnosti Telefónica O2.

K TÉMATU: Z1 a Public v multiplexu 3 zůstanou, podepíší dlouhodobou smlouvu

Zájem o vysílání v multiplexu 4 přitom v minulosti opakovaně potvrdil předchozí generální ředitel Z1 Martin Mrnka. Televize podle něj dokonce měla určitou cenovou nabídku od Telefóniky, operátor ale poté přestal komunikovat a nenabídnul žádný plán rozvoje sítě. Zájem vysílat v multiplexu 4, který by měl menší pokrytí než multiplex 3, ale zaměřil by se hlavně na větší města, v minulosti potvrdila i hudební televize Óčko.

ČTĚTE TAKÉ: Odchod Óčka z DVB-T přímo ohrožuje existenci multiplexu 3

BRAND

Óčko ke konci července odešlo z multiplexu 3, protože mu nevyhovoval plán rozvoje této sítě, který počítal s pokrytím až 85 procent populace České republiky. Oproti tomu multiplex 4 je naplánovaný na pokrytí 70 procent populace, což je hranice celoplošnosti definovaná zákonem, již musí splnit všechny televize s licencí pro celoplošné zemské digitální vysílání.

Takovou licenci má právě zpravodajská televize Z1, která vysílá v multiplexu 3 a je jediným programem v této síti, který má řádné oprávnění pro vysílání v DVB-T. Smlouva s operátorem multiplexu 3, společností Czech Digital Group (CDG), Z1 vypršela koncem května a od té doby vede televize jednání o uzavření nového kontraktu. CDG však tentokrát požaduje dlouhodobější smlouvu, minimálně na tři roky.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).