Hlavní navigace

Z1 postihl další výpadek, tentokrát půlhodinový

9. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
9. 7. 2008

Dnes kolem desáté hodiny došlo k dalšímu výpadku signálu zpravodajské televize Z1 na přenosové trase, prostřednictvím které putuje signál stanice Z1 k vysílačům. Naše vysílání standardně pokračovalo, ale výpadek na trase Českých radiokomunikací způsobil, že náš signál se po dobu asi třiceti minut nedostal na pozemní vysílače, satelit ani do většiny kabelových televizí. Náš program v tu dobu viděli pouze ti, kteří jej sledují na internetu, sdělil výrobně-technický ředitel Z1 Vít Novotný.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální televizi Z1 dnes postihl hodinový výpadek

K podobnému výpadku došlo již jednou, a to 10. června. Problém se objevil přibližně ve 13:45 a trval bezmála hodinu. Televize ho tehdy opět omlouvala technickými problémy na trase. Signál nebyl v tu dobu dostupný prostřednictvím digitálního terestrického vysílání (DVB-T), satelitu (DVB-S), ani v kabelových a IPTV sítích. Jediní diváci, kteří mohli vysílání Z1 vidět, byli ti, kteří ho sledují prostřednictvím internetu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).