Hlavní navigace

Za aktivaci Novy HD na satelitních TT kartách zaplatíte 590 Kč

30. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 9. 2008

Televize Nova zahájí od zítřka, tedy středy 1. října, vysílání ve vysokém rozlišení obrazu v satelitní platformě Skylink pro Českou republiku. Pod tímto názvem začne od stejného dne vystupovat satelitní nabídka společnosti Trade&Technology, nově provozová firmou TradeTec. Nova HD bude automaticky k dispozici všem držitelům karet českého Skylinku aktivovaných po dnešním dni v základní nabídce zdarma.

Majitelům TT Karet Standard a Sezóna registrovaných do 30. září operátor zpřístupní Novu HD za aktivační poplatek 590 Kč včetně DPH. Poplatek je nutné uhradit na účet společnosti TradeTec podle pokynů na webové stránce www.skylink.cz. Program bude aktivován automaticky do tří pracovních dnů po připsání platby na účet, slibuje firma. Upozorňuje však, že Novu HD lze aktivovat pouze na kartách registrovaných pro Českou republiku, nikoli na Slovensku.

Do neděle 19. října bude vysílání Novy HD přístupné všem registrovaným zákazníkům českého Skylinku (dříve Trade&Technology) bez ohledu na sérii a datum registrace jejich TT Karty. Nova HD bude vysílat na satelitu Astra 1E na pozici 23,5 stupně východně a bude kódován v systému CryptoWorks.

MM socky3

Technické parametry vysílání Novy HD:

  • satelit: Astra 1E (23,5°E)
  • kmitočet: 10 803 MHz
  • polarizace: horizontální
  • standard: DVB-S
  • SR: 22 000
  • FEC: 5/6

Podrobnosti satelitním vysílání Novy HD a vzniku českého Skylinku čtěte v zítřejším článku na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.