Hlavní navigace

Za pět měsíců se čtečka Kindle 3 stala neprodávanějším zbožím na Amazonu

28. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Když Amazon spustil letos v létě prodej čtečky elektronických knih s označením Kindle 3 bylo jasné, že jde o velkou věc. Amazon totiž přišel se zařízením, které patří mezi technologickou špičku v oblasti čteček a navíc jej začal nabízet za velmi zajímavou cenu. Podle Martina Malého, šéfredaktora sesterského serveru Zdroják.cz, způsobilo uvedení Kindle 3 na trh malou revoluci a otevřelo cestu elektronických čteček knih k širokému okruhu zákazníků.

Když Amazon spustil letos v létě prodej čtečky elektronických knih s označením Kindle 3 bylo jasné, že jde o velkou věc. Amazon totiž přišel se zařízením, které patří mezi technologickou špičku v oblasti čteček a navíc jej začal nabízet za velmi zajímavou cenu.

Podle Martina Malého, šéfredaktora sesterského serveru Zdroják.cz, způsobilo uvedení Kindle 3 na trh malou revoluci a otevřelo cestu elektronických čteček knih k širokému okruhu zákazníků.

Kindle 3 přinesl především prolomení psychologické hranice. Přinesl velmi schopné zařízení do segmentu trhu, kdy se i lidem, kteří nejsou nadšenci ochotní zaplatit jakoukoli cenu za nejnovější gadget, vyplatí nad koupí takové věci uvažovat zcela pragmaticky, stejně jako uvažujeme nad koupí kávovaru či mobilu. Kindle 3 si začali kupovat lidé, kteří si ho chtěli koupit, nejen ti, kteří ho museli mít, a pořídili si ho ne jako módní doplněk, ne jako přenosný počítač, ale jako čtečku elektronických knih na čtení elektronických knih, zhodnotil situaci kolem Kindle 3 pro čtenáře Lupy letos v říjnu.

MM socky3

Nyní je zřejmé, že jeho úvaha byla správná. podle tiskové zprávy, kterou Amazon včera zveřejnil, se čtečka Kindle stala vůbec nejprodávanějším zbožím v celé historii společnosti. 

Připomínáme, že do konce března příštího roku máte možnost objednat Kindle 3 ze Spojených států bez nutnosti platit DPH. Od 1. dubna totiž dochází k výraznému snižení limitu pro osvobození od DPH u zásilek zaslaných ze zemí, které nejsou členem EU, a to ze současných 150 EUR na 22 EUR.

Zdroj: Amazon.com

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.