Hlavní navigace

Za potíže s rekonstrukcí budovy rozhlasu může Kasík, naznačil Medek

1. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 2. 2010

Svého předchůdce Václava Kasíka a manažera stavby Zdeňka Vodsloně označil generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek za odpovědné z neutěšeného stavu rekonstrukce hlavní budovy Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech. Vedení rozhlasu podá kvůli průtahům s rekonstrukcí trestní oznámení.

Odpovědnost za neutěšený stav rekonstrukce mají ti, kteří byli na počátku a dovolili takto nastavit podmínky. Celý problém, který budeme muset zřejmě řešit soudní cestou, jsme převzali od minulého vedení a vznikl dlouhodobým neřešením dané situace, napsal Medek v e-mailovém rozhovoru pro zpravodajský server iDnes.cz.

K TÉMATU: Český rozhlas výrazně přeplatil rekonstrukci své budovy

Václav Kasík byl statutárním zástupcem Českého rozhlasu, to jest osobou odpovědnou v době koncipování smluv i vzniku těchto neřešených vícenákladů. Zdeněk Vodsloň byl manažerem stavby a předsedou Řídícího výboru, to jest osobou odpovědnou vůči generálnímu řediteli. To je vše, co k tomu mohu říci, dodal Medek.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas slavnostně otevřel svou historickou budovu na Vinohradské

K podání trestního oznámení vyzvala Medka minulý týden Rada Českého rozhlasu. Podle současného generálního ředitele ČRo panuje okolo rekonstrukce budovy „neuvěřitelný chaos“. Pevně doufám, že není záměrně zvolený, dodal. Medek byl za Kasíkova vedení programovým ředitelem rozhlasu a členem Řídícího výboru, který rozhodoval o rekonstrukci budovy ČRo. Sám však odpovědnost odmítá.

ebf - tip do článku - debata

Členem Řídícího výboru jsem byl až jako programový ředitel, tedy v době, kdy už rekonstrukce běžela. Byl jsem jím proto, abych jako programový ředitel minimalizoval zásahy rekonstrukčních prací do chodu programu. Za dodržení rozpočtového limitu rekonstrukce odpovídá generálnímu řediteli manažer stavby, který je současně předsedou řídícího výboru. Řídící výbor je poradní orgán, vysvětlil Medek.

Podle Medka zatím není jisté, kdy bude rekonstrukce budovy dokončena. Rozhlas se chce kvůli vícenákladům soudit se stavaři a smlouva žádný termín dokončení rekonstrukce neobsahuje.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).