Hlavní navigace

Za tří týdny skončí analogové televizní vysílání v Brně. I když ne tak zcela

10. 9. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
10. 9. 2010

Pouhé tři týdny zbývají televizním divákům v Brně, aby se vybavili digitálními přijímači, nebo přešli na jiný než pozemní příjem televizního signálu. V noci z 30. září na 1. října skončí analogové televizní vysílání programů ČT 1 a Nova z vysílače Barvičova a televize Prima z vysílače Hády. Nadále však bude možné přijímat analogový signál televize Nova a programu ČT 1 ze silného vysílače Kojál.

TABULKA: Seznam analogových televizních vysílačů v Brně a na jižní Moravě s termíny jejich vypínání

K vypnutí analogového vysílání v Brně, které bude posledním vypínáním analogu v letošním roce, už v moravské metropoli probíhá státní informační kampaň pod taktovkou Národní koordinační skupiny pro přechod na digitální televizní vysílání. Od poloviny září proběhnou v Brně i čtyři semináře o digitalizaci. Dva semináře organizujeme ve spolupráci s kluby důchodců, dva jsou určeny pro širokou veřejnost, uvedl šéf NKS Zdeněk Duspiva.

K TÉMATU: ČT 2 vypne předčasně analog na deseti vysílačích na Moravě a Pardubicku

První seminář proběhne v úterý 14. září od 14:00 hod. v Bílém domě, sále B. Bakaly na Žerotínově náměstí 6 a je určen místnímu klubu důchodců. O den později, ve středu 15. září, bude od 17:00 hod. veřejně přístupný seminář se společenském centru Bystrc na Odbojářské ulici. Další „důchodcovský“ seminář chystá NKS na úterý 21. září od 15:00 hod. v sálu radnice brněnské městské části Líšeň v Jírově ulici, a poslední veřejný seminář na středu 22. září od 17:00 hod. v Moravské zemské knihovně v Kounicově ulici.

ICTZ23

Minulý týden obdrželo 176 130 domácností v Brně a blízkém okolí druhé vydání Diginovin, které upozorňuje na blížící se termín vypnutí analogového televizního vysílání v Brně. Na vlně zájmu o digitální přijímače se chce svézt i obchodní řetězec Electro World, který dnes vydal k vypínání analogové televize v Brně speciální tiskovou zprávu. Ujišťuje v ní, že je připraven čelit až desetinásobnému zájmu o set-top-boxy a digitální televizory, kterému čelily obchody Electro World v jiných vypínaných oblastech České republiky.

Analogové televizní vysílání z dalšího brněnského vysílače Kojál bude pokračovat do června příštího roku, pak se odmlčí i ono. V Brně nyní digitálně vysílá z pozemních vysílačů 13 televizních stanic a navíc ještě ČT HD a Nova HD.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.