Hlavní navigace

Za týden uvede ČT nový cyklus Život ve vzduchu. O profesích na letišti

11. 10. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ FOTOGALERIE – Letiště je skutečnou mozaikou profesí. Příběhy lidí pracujících na tom pražském přiblíží nový šestidílný dokumentární seriál.

Pilot, hasič, mechanik, kontrolor letištní plochy, sokolník či třeba chovatel včel. Profese, bez nichž by moderní letiště nefungovalo a žádné letadlo by nemohlo vzlétnout. Každý má totiž v propracovaném systému své místo a jeho pozice je v podstatě nenahraditelná.

Chceme divákům představit zákulisí letiště prostřednictvím vybraných pracovníků. Dostat se s kamerou do míst, kam se běžný cestující nedostane, je totiž nesmírně vzrušující, vysvětluje režisér David Bonaventura a dramaturg Filip Novák jej doplňuje: Byl jsem překvapen, jaký je letiště obrovský, ale jednotný organismus. Je to vlastně takové město ve městě. Je v něm k nalezení vše, co by takové město mělo mít, ale všechno podléhá velmi přísným bezpečnostním pravidlům, ze kterých personál ani trochu nesleví.

NAPSALI JSME: Podzimní schéma České televize

Česká televize vyslala zpravodaje do Londýna a Istanbulu

Natáčení výpravného dvoudílného filmu o Marii Terezii je před dokončením

KL22 hlasovani

Seriál ukáže každodenní chod letiště Václava Havla, řešení krizových situací nebo propracovaný systém zajištění bezpečného provozu a komfortu pro pasažéry. Představí zaměstnance od těch, kteří cestujícího provází hned od počátku jeho cesty, přes piloty až po šéfa Centrálního dispečinku, který se stará o plynulý provoz nad letištěm a jeho okolím. Diváci také například poznají letištního inženýra Romana, jehož dědeček, generál Karel Kuttelwascher, řečený „Kut“, byl v době druhé světové války leteckým esem britského královského letectva. Roman sám sice nelétá, ale zase přímo na letišti chová včely. Díky nim se tak ví, zda zplodiny z letadel nekontaminují okolní životní prostředí…
První díl „docusoapu“ Život ve vzduchu uvede ČT2 ve středu 18. října ve 22 hodin.

režie: David Bonaventura // scénář: David Bonaventura, Jindřiška Mendozová // kamera: Bohumír Bouček, Václav Ilem, Edita Kainrathová, Tomáš Kobolka, Rostislav Kopecký // vedoucí výroby: Barbora Svobodová // dramaturgie: Filip Novák // kreativní producentka: Martina Šantavá

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.