Hlavní navigace

Za týden uvede ČT nový cyklus Život ve vzduchu. O profesích na letišti

Autor: ČT
Bohumil Herwig

UVNITŘ FOTOGALERIE – Letiště je skutečnou mozaikou profesí. Příběhy lidí pracujících na tom pražském přiblíží nový šestidílný dokumentární seriál.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pilot, hasič, mechanik, kontrolor letištní plochy, sokolník či třeba chovatel včel. Profese, bez nichž by moderní letiště nefungovalo a žádné letadlo by nemohlo vzlétnout. Každý má totiž v propracovaném systému své místo a jeho pozice je v podstatě nenahraditelná.

Chceme divákům představit zákulisí letiště prostřednictvím vybraných pracovníků. Dostat se s kamerou do míst, kam se běžný cestující nedostane, je totiž nesmírně vzrušující, vysvětluje režisér David Bonaventura a dramaturg Filip Novák jej doplňuje: Byl jsem překvapen, jaký je letiště obrovský, ale jednotný organismus. Je to vlastně takové město ve městě. Je v něm k nalezení vše, co by takové město mělo mít, ale všechno podléhá velmi přísným bezpečnostním pravidlům, ze kterých personál ani trochu nesleví.

NAPSALI JSME: Podzimní schéma České televize

Česká televize vyslala zpravodaje do Londýna a Istanbulu

Natáčení výpravného dvoudílného filmu o Marii Terezii je před dokončením

Wt100_SEO

Seriál ukáže každodenní chod letiště Václava Havla, řešení krizových situací nebo propracovaný systém zajištění bezpečného provozu a komfortu pro pasažéry. Představí zaměstnance od těch, kteří cestujícího provází hned od počátku jeho cesty, přes piloty až po šéfa Centrálního dispečinku, který se stará o plynulý provoz nad letištěm a jeho okolím. Diváci také například poznají letištního inženýra Romana, jehož dědeček, generál Karel Kuttelwascher, řečený „Kut“, byl v době druhé světové války leteckým esem britského královského letectva. Roman sám sice nelétá, ale zase přímo na letišti chová včely. Díky nim se tak ví, zda zplodiny z letadel nekontaminují okolní životní prostředí…
První díl „docusoapu“ Život ve vzduchu uvede ČT2 ve středu 18. října ve 22 hodin.

režie: David Bonaventura // scénář: David Bonaventura, Jindřiška Mendozová // kamera: Bohumír Bouček, Václav Ilem, Edita Kainrathová, Tomáš Kobolka, Rostislav Kopecký // vedoucí výroby: Barbora Svobodová // dramaturgie: Filip Novák // kreativní producentka: Martina Šantavá