Hlavní navigace

Zachráníme společně „XPčka“?

25. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Populární zpravodajský server InfoWorld uspořádal na půl recesistickou petici, která reflektuje přání mnoha běžných uživatelů i IT profesionálů potom, aby Microsoft tak brzy neodstavoval svůj pravděpodobně nejúspěšnější desktopový operační systém od dob MS DOS. Na webu www.saveXP.com tak naleznete výzvu k podepsání petice proti tomu, aby společnost Microsoft ukončila 30. června tohoto roku maloobchodní prodej Windows XP (platí pro OEM i krabicové verze). Nad Windows XP se již opravdu stahují…

Populární zpravodajský server InfoWorld uspořádal na půl recesistickou petici, která reflektuje přání mnoha běžných uživatelů i IT profesionálů potom, aby Microsoft tak brzy neodstavoval svůj pravděpodobně nejúspěšnější desktopový operační systém od dob MS DOS. Na webu www.saveXP.com tak naleznete výzvu k podepsání petice proti tomu, aby společnost Microsoft ukončila 30. června tohoto roku maloobchodní prodej Windows XP (platí pro OEM i krabicové verze). Nad Windows XP se již opravdu stahují mračna, neboť jejich všeobecná podpora má skončit už v dubnu příštího roku.

Přání InfoWorldu je však opravdu megalomanské, nespokojuje se totiž zdaleka jen s prodloužením prodeje a podpory, InfoWrold totiž požaduje, aby tu s námi Windows XP zůstala již napořád. Microsoft by se tedy mohl cítit peticí právem uražen, neboť věčnost je i na poměry tak velké korporace dostatečně dlouhá doba na vyvinutí ještě lepšího systému než jsou Windows XP. (Infoworld)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).