Hlavní navigace

Žádnou digitální stanici ČRo neposlouchá více než sedm tisíc lidí týdně

8. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 11. 2007

Trojice digitálních okruhů Českého rozhlasu, zpravodajské Rádio Česko, vědecko-populární Leonardo a hudební D-dur, dlouhodobě nepřitahuje nové posluchače. Žádná z těchto stanic dosud nepřekročila v týdenní poslechovosti hranici 10 tisíc posluchačů. Z aktuálních výsledků Radio Projektu za první a druhé čtvrtletí 2007 vyplývá, že dohromady tyto programy ladí alespoň jednou týdně 19 tisíc lidí.

Cif21-tip do clanku - temata - early cena

Nejposlouchanější je Rádio Česko se sedmi tisíci posluchači týdně. Oproti minulým výsledkům si ale zpravodajský kanál ČRo pohoršil o jeden tisíc posluchačů. Stejný úbytek zaznamenal také ČRo Leonardo, který aktuálně vykazuje šest tisíc posluchačů týdně. Rovněž šest tisíc posluchačů má týdně ČRo D-dur zaměřená na vážnou hudbu. V jejím případě jde ale o nárůst o jeden tisíc posluchačů.

Rádio Česko, ČRo Leonardo a ČRo D-dur vysílají prostřednictvím zemského digitálního multiplexu A v Praze, Brně, Ostravě, Domažlicích a Ústí nad Labem, dále na internetu, v kabelových rozvodech a po satelitu. Rádio Česko dodává část programu do pozemní analogové sítě české BBC.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.