Hlavní navigace

Žádnou digitální stanici ČRo neposlouchá více než sedm tisíc lidí týdně

8. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 11. 2007

Trojice digitálních okruhů Českého rozhlasu, zpravodajské Rádio Česko, vědecko-populární Leonardo a hudební D-dur, dlouhodobě nepřitahuje nové posluchače. Žádná z těchto stanic dosud nepřekročila v týdenní poslechovosti hranici 10 tisíc posluchačů. Z aktuálních výsledků Radio Projektu za první a druhé čtvrtletí 2007 vyplývá, že dohromady tyto programy ladí alespoň jednou týdně 19 tisíc lidí.

Nejposlouchanější je Rádio Česko se sedmi tisíci posluchači týdně. Oproti minulým výsledkům si ale zpravodajský kanál ČRo pohoršil o jeden tisíc posluchačů. Stejný úbytek zaznamenal také ČRo Leonardo, který aktuálně vykazuje šest tisíc posluchačů týdně. Rovněž šest tisíc posluchačů má týdně ČRo D-dur zaměřená na vážnou hudbu. V jejím případě jde ale o nárůst o jeden tisíc posluchačů.

Rádio Česko, ČRo Leonardo a ČRo D-dur vysílají prostřednictvím zemského digitálního multiplexu A v Praze, Brně, Ostravě, Domažlicích a Ústí nad Labem, dále na internetu, v kabelových rozvodech a po satelitu. Rádio Česko dodává část programu do pozemní analogové sítě české BBC.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.