Hlavní navigace

Zahájení vysílání rakouské ORF 3 se posune. Původně měla startovat dnes

1. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 5. 2011

Rakouský veřejnoprávní kanál ORF 3, který měl podle původních plánů zahajovat vysílání právě dnes, tedy 1. května, neodstartoval. Důvodem je skutečnost, že Österreichischer Rundfunk ještě nemá dořešené všechny způsoby jeho distribuce, především satelit Astra, kde je otázkou, jak by se stanice dělila (a zda vůbec) o svůj vysílací čas s kanálem ORF Sport Plus. Další kapacita na družici by pak znamenala pro ORF dodatečné náklady.

BRAND

K TÉMATU: Rakouský nekódovaný cestovatelský kanál TW1 končí. Nahradí ho ORF 3

Podle informací rakouského deníku Der Standard z druhé poloviny minulého měsíce by měla veřejnoprávní televize ORF představit programové schéma nového kanálu pravděpodobně 10. května, tedy přespříští týden v úterý. Na možné problémy se startem ORF 3 upozorňoval stejný list již koncem března tohoto roku. Stanice má nahradit vysílá kanálu TW1, který se orientuje především na cestovní ruch. ORF Sport Plus, který vysílá ve vyhrazených časech vlastní programová okna, pravděpodobně časem požádá o samostatnou plnohodnotnou licenci.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).