Hlavní navigace

Zájem o kabelovou televizi stagnuje, přibývá spíše uživatelů satelitu

26. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 11. 2009

Poskytovatelům kabelové televize se v posledních letech nedaří oslovovat nové zákazníky. Podíl domácností, které přijímají televizi přes kabel, v České republice dlouhodobě stagnuje a ani do budoucna se nedá očekávat, že by se tento trend měl změnit. Na dnešním společném workshopu Asociace televizních organizací (ATO) a společnosti Mediaresearch to řekla předsedkyně představenstva Mediareseach Tereza Šimečková.

ČTĚTE TAKÉ: Z UPC se pomalu stává spíše poskytovatel připojení k internetu

Kabelovou televizi momentálně využívá podle kontinuálního výzkumu ATO a Mediaresearch na 21 procent českých domácností (data se týkají druhého čtvrtletí letošního roku). Ve druhém kvartálu 2007 byl jejich podíl téměř shodný – 20,7 procenta. Uživatelé kabelové televize spíše přecházejí od analogového příjmu tohoto typu televizního vysílání na digitální (DVB-C).

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Kabeloví operátoři omezují analogové nabídky, chtějí diváky motivovat na digitál

V porovnání počtu domácností s kabelovou přípojkou v letošním druhém čtvrtletí už vedly ty, které přijímají kabelovou televizi digitálně. Bylo jich 12,3 procenta, zatímco analogovou kabelovou televizi v průzkumu Mediaresearch vykázalo 8,7 procenta domácností. Kabelovky budou nadále stagnovat, lidé spíše upřednostňují satelit a zemskou digitální televizi, prohlásila Šimečková.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.