Hlavní navigace

Zajímá vás hybridní vysílání HbbTV? Česká televize mu věnovala jeden z magazínů

Lukáš Polák

Česká televize zpropagovala hybridní televizní vysílání HbbTV v jednom z magazínů, které odvysílala v polovině dubna. Divákům dala možnost nahlédnout i na její vývoj, který probíhá v Mnichově.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize odvysílala v polovině dubna téměř bez povšimnutí další díl magazínu Port, který se tentokrát věnoval hybridnímu vysílání označovanému zkratkou HbbTV. Pro čtenáře, kteří pravidelně sledují server DigiZone.cz, by nemělo jít o žádnou novinku. Přesto je možné, že tomuto standardu, jemuž se v poslední době začínají věnovat i klasická média, že někomu mohla tato součást vysílání přesto uniknout. Právě jemu by Port odvysílány 13. dubna mohl posloužit.

VIDEO: Magazín Port věnovaný hybridnímu vysílání HbbTV

Magazín, který byl odvysílán na druhém programu, dal možnost nahlédnut i do Institutu vysílací techniky (IRT) v německém Mnichově, kde vývoj HbbTV probíhá. Zájemci měli možnost vidět i připravovanou aplikaci od České televize. Ta chce hybridní vysílání poskytnout svým divákům již v co nejkratší době. Pavlína Kvapilová, šéfka sekce Nová média veřejnoprávní televize serveru DigiZone.cz nedávno řekla, že HbbTV by mělo být zprovozněno již na přelomu dubna a května.

Našli jste v článku chybu?