Hlavní navigace

Zajímá vás, jak vypadají diginoviny? Stáhněte si je

6. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 2. 2009

Národní koordinační skupina (NKS) poskytla serveru DigiZone.cz speciální výtisk tzv. diginovin ve formátu PDF, na který mohou obyvatelé Prahy narazit ve svých poštovních schránkách nebo u digihlídek na frekventovaných částech naší metropole. Na první straně se mohou lidé seznámit s tím, že Praha již brzy přejde na digitální vysílání, které už je ale dostupné naostro od roku 2005. Digi noviny mají přinést souhrn nejdůležitějších informací o tom, co přechod na digitální televizi znamená.

MM socky3

DOKUMENT: Diginoviny ve formátu PDF (1 MB)

Na úvodním listu se dále ještě lidé dozvědí, co jim digitalizace přinese, proč se musí digitalizovat a zdali divák potřebuje novou televizi. Diginoviny také upozorňují na to, že pokud přijímáte televizi přes kabel, IPTV nebo satelit, digitalizace se vás netýká – pouze těch kteří využijí anténu. U každé platformy jsou pak vysvětleny na straně 2 její plusy a mínusy. Na straně 3 je pak jakási legrácka v podobě DIGI horoskopu na rok 2009. Nechybí zde ještě mapka s pokrytím DVB-T. Majitelé diginovin také zjistí, co na jejich obrazovce symbolizuje piktogram.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.