Hlavní navigace

Zajímá vás hybridní technologie HbbTV? Zaměří se na ni veletrh CeBIT

21. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 2. 2011

Letošní ročník hannoverského veletrhu CeBIT se zaměří mimo jiné také na nový vysílací standard Hybrid Broadband Broadcast TV, zkrácené HbbTV. Akce se koná od 1. do 5. března a je považována za největší na světě v oblasti IT a telekomunikačních řešení. Mnichovský Institut für Rundfunktechnik (IRT), který se na tento standard specializuje, bude mít svůj stánek v hale číslo 19.

K TÉMATU: HbbTV nabídne v roce 2011 revoluci v televizní zábavě

IRT je vedoucím členem mezinárodního konsorcia, které se zabývá aplikací HbbTV. Tato technologie přináší divákům do jejich přijímačů, jež tuto technologii podporují, on-line archivy televizních stanic a některé doplňkové aplikace, jako jsou například HD teletext, zpravodajství a podobně. Služba se prozatím uchytila hlavně v Německu, kde ji využívají například veřejnoprávní kanály (ARD, ZDF, MDR) a některé komerční stanice (ProSieben, Sat.1, Bibel.TV a další). Česká televize tuto technologii do budoucna také plánuje využít.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).