Hlavní navigace

Zákazníci CS Linku a Skylinku mají o dva hudební HD kanály méně

16. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 2. 2012

Satelitní diváci, kteří přijímají signál z pozice 23,5 stupně východně, tedy z odbytiště, kde své programy šíří i služby CS Link a Skylink, přišly včera odpoledne o možnost sledování stanic Trace Urban HD a Trace Tropical HD. Bulharský operátor Satellite BG, který je zde šířil nekódovaně, totiž přistoupil k jejich kryptování. Zakódován byl také doposud volně šířený kanál Trace Sports HD.

Cloud 22 temata

Z ARCHIVU: Pozice CS Linku a Skylinku nabízí dvě novinky pro hudební fandy

Krok, který provedl významný partner satelitní služby Skylink, souvisí s ukončením šíření všech stanic v kódovacím systému CryptoWorks. Všechny programy by již měly být opatřeny pouze příznakem Conax. Operátor se tak vypořádal s odpojením kódování, jehož podpora ze strany společnosti Irdeto končí na konci letošního roku. V tuto chvíli už tak mohou diváci sledovat z hudebních stanic na pozici 23,5 stupně východně nekódovaně pouze programy Óčko, Dance Trippin TV a Planeta HD. Nekódované vysílání kanálů Trace Urban HD a Trace Tropical HD probíhalo od konce listopadu 2011.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.