Hlavní navigace

Zákazníci CS Linku a Skylinku mají o dva hudební HD kanály méně

16. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 2. 2012

Satelitní diváci, kteří přijímají signál z pozice 23,5 stupně východně, tedy z odbytiště, kde své programy šíří i služby CS Link a Skylink, přišly včera odpoledne o možnost sledování stanic Trace Urban HD a Trace Tropical HD. Bulharský operátor Satellite BG, který je zde šířil nekódovaně, totiž přistoupil k jejich kryptování. Zakódován byl také doposud volně šířený kanál Trace Sports HD.

ux tip do článku

Z ARCHIVU: Pozice CS Linku a Skylinku nabízí dvě novinky pro hudební fandy

Krok, který provedl významný partner satelitní služby Skylink, souvisí s ukončením šíření všech stanic v kódovacím systému CryptoWorks. Všechny programy by již měly být opatřeny pouze příznakem Conax. Operátor se tak vypořádal s odpojením kódování, jehož podpora ze strany společnosti Irdeto končí na konci letošního roku. V tuto chvíli už tak mohou diváci sledovat z hudebních stanic na pozici 23,5 stupně východně nekódovaně pouze programy Óčko, Dance Trippin TV a Planeta HD. Nekódované vysílání kanálů Trace Urban HD a Trace Tropical HD probíhalo od konce listopadu 2011.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).