Hlavní navigace

Zákazníci francouzské platformy Canal+ neuslyší během mistrovství vuvuzely

17. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 6. 2010

Francouzská satelitní platforma Canal+ je první, která svým zákazníkům umožní sledovat přenosy z probíhajícího mistrovství světa ve fotbale bez rušivých afrických dechových nástrojů, takzvaných vuvuzel. Ve vysílání o tom informoval Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Klientům se především nelíbilo, že mají nepříjemné hučení, které připomíná hejno rojících se včel, poslouchat po celou dobu zápasu na placeném kanálu.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: ČT protestovala proti vuvuzelám. Je to marné, míní Otakar Černý

Redaktor Českého rozhlasu ve Francii Jan Pokorný upozornil na to, že o atmosféru z tohoto fotbalového svátku televizní diváci nepřijdou. Canal+ používá speciální technologii, která umožňuje rušivé frekvence potlačit. Výsledkem je vyšší divácké pohodlí, kdy neruší bzučení tisíců včel linoucí se z metr dlouhých dechových nástrojů, uvedl Pokorný na Radiožurnálu. Zastánkyní vuvuzel naopak byla nedávno jedna z Afričanek, která navštívila fotbalové studio Eurosportu. Ve videu, které si můžete přehrát na jeho stránkách, uvádí, že jde o tradiční africký nástroj a diváci, kterým se způsob oslav tamních fanoušků nelíbí, mohou použít klapky na uši.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.