Hlavní navigace

Zákazníků Volný TV by mělo být několik set

7. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 12. 2007

Včerejší Lidové noviny přinesly rozhovor s Clemensem Wohlmuthem, který je generálním ředitelem české pobočky Telekomu Austria, vystupující na trhu pod značkou Volný. V něm hovořil kromě ADSL připojení také o jejich poměrně nové IPTV službě Volný TV.

V rozhovoru řekl, že produkt je sice dostupný zatím pouze na pár místech v ČR, ale pokryto už by mělo být půl milionu domácností. Přesný počet zákazníků je obchodním tajemstvím společnosti, ale přiznal, že jejich počet by se měl pohybovat ve stovkách. Zároveň dodal, že Volný TV je pro společnost značnou investicí a je to od ní jakýsi nadstandard.

ICTZ23

Samozřejmě, že bychom byli rádi, aby každý, kdo od nás má internet, měl i televizi. Ale pokud se podíváte na podobnou službu od Telefóniky, prošli podobným procesem – začali na relativně malém území a pak je rozšiřovali dál. Během jednoho roku získali šedesát tisíc zákazníků, tedy asi jedno procento celkového počtu zákazníků O2, řekl optimisticky Wohlmuth.

Redaktora také zajímalo, proč šel Volný se svým produktem do velkých měst a ne např. na venkov, kde je možností jak získat televizní signál méně a konkurence je nižší. Potenciál těchto míst je velmi malý. I když je tu menší konkurence, je tu na druhou stranu také menší poptávka. Investice do této služby je ale velmi nákladná, konstatoval generální ředitel Telekom Austria Czech republic.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.