Hlavní navigace

Zakladatel Wikileaks Assange bude mít vlastní talkshow. Uvidí ji i Češi

26. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 1. 2012

Pravděpodobně nejznámější internetový aktivista Julian Assange, který je spoluzakladatelem serveru Wikileaks známém díky zveřejňování některých tajných a citlivých dokumentů, bude mít vlastní desetidílnou talkshow na anglicko-jazyčném zpravodajském kanálu Russia Today, zkráceně RT. Televize to oznámila včera na svých webových stránkách. Assange se tu má věnovat svým oblíbeným tématům.

ČTĚTE TAKÉ: Euronews spustí vlastní rozhlasovou stanici

Do talkshow, která je pravděpodobně nejočekávanější novinkou Russia Today pro letošní rok, si bude zvát ostře sledovaný aktivista různé vizionáře a odborníky, kteří mají k daným kauzám co říci. Assange sám sebe charakterizuje jako průkopníka spravedlivějšího světa a oběť politických represí. Bude určitě zajímavé sledovat, jak čerstvý moderátor pořad pojme a hlavně, jak se k němu postaví jeho produkční tým.

ebf - partner 1

NEPŘEHLÉDNĚTE: Rádio Česko může přijít o rozhlasové kmitočty v pásmu VKV

Show bude Assange natáčet na stejném místě, kde je nucen odpykávat si trest domácího vězení. Assange nahraje tuto sérií rozhovorů během svého domácího vězení. Myslím, že to bude velmi vzrušující show, napsala na svém Twitter účtu šéfredaktorka RT Margarita Simonyanová. Výkonný šéf zpravodajství RT Nikolay Bogachikhin dodal, že ho překvapil klid a uvolněnost Assange, který strávil v izolaci více jak 400 dní. Zpravodajský kanál RT je možné sledovat v Česku nekódovaně ze satelitu a mimo jiné také prostřednictvím digitální kabelové sítě společnosti UPC Česká republika.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).