Hlavní navigace

Někteří zaměstnanci Facebooku budou mít dnes možnost prodat své akcie

31. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Den, na který čekali někteří zaměstnanci Facebooku více než pět měsíců, konečně přichází. V okamžiku, kdy se znovuotevře newyorská burza, budou mít šanci prodat své akcie. V pondělí totiž vypršelo omezení na zobchodování 234 milionů zaměstnaneckých akcií. Protože však byla burza kvůli hurikánu Sandy uzavřena, budou mít možnost prodat  akcie až dnes.

Den, na který čekali někteří zaměstnanci Facebooku více než pět měsíců, konečně přichází. V okamžiku, kdy se znovuotevře newyorská burza, budou mít šanci prodat své akcie. V pondělí totiž vypršelo omezení na zobchodování 234 milionů zaměstnaneckých akcií. Protože však byla burza kvůli hurikánu Sandy uzavřena, budou mít možnost prodat  akcie až dnes.

Původně mělo omezení platit až do 14. listopadu, Facebook jej ale zkrátil, podle některých komentátorů proto, aby posílil morálku zaměstnanců. Ti totiž více než pět měsíců od vstupu Facebooku na burzu sledovali, jak jejich akcie ztrácejí na hodnotě, aniž by je mohli prodat. Hodnota akcie spadla na začátku září na 17,55 dolarů, v okamžiku vstupu Facebooku na burzu byla přitom oceněna na 38 dolarů. Nyní je hodnota akcie 21,70 dolarů.

MM_SS3

Pokud se ale zaměstnanci rozhodnou akcií ve velkém zbavit, jejich cena půjde strmě dolů. Ještě větší pád mohou akcie zaznamenat za dva týdny, kdy bude uvolněno k prodeji dalších 777 milionů akcií.

Zdroj: Mashable

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.